تبلیغات
دلتنگی - مشخصات فنی پژو 407

مشخصات فنی پژو 407

پنجشنبه 29 بهمن 1388 12:19 ب.ظنویسنده : رها

 

پژو 407جدید، تجربه لذت رانندگی...
407 به خاطر استیل زیبا، شکیل و اسپرت وخصوصاً بخاطر کارایی و انعطاف ‌پذیری در جاده‌ها و تاریخ طولانی و موفق پژوهای سری 4 که از سال 1934 با مدل 401 آغاز شده با تحسین زیادی روبرو شده است.
این اتومبیل استیل خاصی را معرفی کردکه بر پایه عرف و حجم و کارایی طراحی شده است. پژو پایه طراحی 407را روی ارزیابی اتومبیل رانی مشتریان اصلی بنا نموده: تلفیق تکنولوژی درعین سادگی و همین‌طور رانندگی هیجان انگیز.
یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های407، ظاهر گربه‌ای آن می‌باشد، حالت تهاجمی و شیب دار و مورب شیشه جلو، طراحی جسورانه قسمت عقب و تایرهای پهن آن شخصیت منحصر بفردی به آن می دهد. طراحی منحصربفرد قسمت جلوی ماشین، با ورودی هوا که کاملاً متناسب با کارایی فنی و طراحی بی‌نظیر آن می‌باشد، به 407تصویری دینامیک می‌بخشد.
خصوصیات دینامیک که شامل انعطاف‌پذیری آن در جاده می‌باشد، نتیجه توسعه‌های فنی هستند که هم برای سواری و هم برای فرمان‌پذیرش مفید هستند.
همچنین 407کوپه آخرین مدل ارائه شده از 407می‌باشد که به بازار عرضه شده است.
با ظاهر زیبا و گیرا، این خودروی جدید به عنوان مدلی برای گرند tourer معاصر با توجه به انعطاف‌پذیری فوق العاده آن در جاده مناسب است.
در ایران این تصمیم اتخاذ شده‌است که 407سالون با موتور بنزینی 2 لیتری در انواع گیربکس‌های اتوماتیک و دنده ای روانه بازار شود.
در بحث برتری در کاربرد، به‌طور کلی این خودرو دارای امنیت بالا، رانندگی اکتیو و راحتی فوق العاده‌ای می‌باشند. پژو با توجه به خواسته‌های مشتریان، با بالا بردن موقعیت آن، تعداد درخواست‌ها را حتی بیشتر کرده است.
تجهیزات جدید مثل حس‌گر فاصله جلو جهت سهولت رانندگی و کاربرد دینامیک آن شهرتی در دنیای اتومبیل فراهم آورده است.
در سراسر دنیا این خودرو با موتورهای چهار و شش سیلندر تصویری از جدیدترین تکنولوژی موجود را نشان می‌دهد. به‌خصوص مدل‌های HDi دیزلی، که محبوب‌ترین موتور مشخص شده در سری 407می باشند.

ارتقای سبک بدنه خارجی
در قسمت جلو دو مدل 407سالون و استیشن (sw) ورودی هوای متفاوتی وجود دارد، این ویژگی بسیار شیک و مهم نه‌تنها در زمینه زیبایی بلکه در زمینه فنی نیز بهبود داده شده و کارایی بیشتری دارد.
قسمت‌های سیاه جانبی طراحی نویی را عرضه نموده که آمیزه‌ای از تناسب آن با خطوط باریک متقاطع است. یک جلو‌پنجره جدید که با ظرافت انحنا داده شده است، هوای ورودی نیز به همین طریق وارد می‌شود. این جلوپنجره از سه میله افقی که از جنس کروم و یک میله عمودی متقاطع، ساخته شده است. وضیعت متقاطع و شیب آن باعث شده که نور را جذب نماید و به جلو پنجره جلوه خاصی بدهد که بدون اینکه تاثیر سویی در عمل خنک کردن داشته باشد، سبب می شود قسمت‌های مکانیکی کمتر به نظر بیایند.
برای حفاظت از خودرو در برابر ضربات و ایجاد رفاه بیشتر برای صاحبان 407، حس‌گر فاصله جلو نیز علاوه بر حس‌گر فاصله عقب به این خودرو افزوده شده، بنابراین سپر جلو به چهار سنسور ظریف که اطلاعات را برای سیستم جمع آوری می‌کنند مجهز شده .
از مهم‌ترین و زیبا‌ترین قسمت‌های در، محافظ (زه) بدنه می‌باشد که همرنگ با بدنه است و با لایه کرومی زینت داده‌شده.
قسمت عقب 407جدید از هویت اسپرت نوع کوپه گرفته شده که خصوصیات منحصر بفردی دارد. پنل پایین قسمت عقب طراحی کاملا جدیدی دارد و دارای سرپوش محافظ است و با مهره کرومی تزیین شده است. قسمت پایین آن با شبرنگ بسیار ماهرانه به پویایی خودرو کمک کرده در حالی که قسمت بالای این پنل جدید، پایه رکاب درب را که مورد بازبینی قرار گرفته شکل می‌دهد. شکل جدید پنل عقب ظاهر تنومند قسمت عقب 407را برجسته کرده و همچنین با جادادن چهار سنسور در درون سپر به صورت کاملاً هوشمندانه و هم‌سطح با آن از تداخل آن‌ها در ظاهر آن کاسته است.
چراغ‌های عقب که کاملاً از نظر طراحی دگرگون شده‌اند این ابتکار را هم در روز و هم در شب نمایان می‌کنند. مشخصه ای که ظاهر آن را در طول روز کاملاً متفاوت کرده است رنگ قرمز یاقوتی و سفید بلوری چراغ دنده عقب و راهنما های آن می‌باشد. در شب وظیفه بازتاب نور، از چراغ به شبتاب های افقی دو طرف پلاک منتقل می‌شود.
حجم جدید نور‌، بازتاب قرمز شفاف آن که با کروم احاطه شده و همچنین بخش خارجی چراغ که بزرگ‌تر به‌نظر می‌آید، به کیفیت ظاهری آن افزوده ، که این امر به خاطر کیفیت بالای تولید آن است.

ارتقا بخش داخلی خودرو...
قسمت سرنشینان 407بسیار مجلل میباشد که فضای زیبایی را ایجادکرده، و دارای کیفیت بسیار بالایی نیز هست.
در مدل هایی باگیربکس اتوماتیک تزئین کنسول میانی به رنگ سیاه براق بسیار چشمگیر می‌باشد‌، که شبیه به یک پیانوی با‌کیفیت می‌باشد.
همچنین ایجاد ارتباط بصری بین پنل درها و داشبورد ‌همراه با حاشیه طرح چوب قرمزرنگ به زیبایی فضای اطراف سرنشینان کمک کرده است.
مدل‌های کامفورت پک (Confort Pack)دارای دکوراسیون خاکستری تیره در کنسول میانی و تودوزی نقره‌ای‌رنگ بر قسمت بالای درها و پنل داشبورد می‌باشد.
حتی کروم بیشتر...
به همراه این تغییرات‌، دکمه‌های گردننده و کلیدهای چرخان سیستم تهویه، رادیو و CD player حاشیه های کرومی دارند.
تودوزی‌های جدید
برای راحتی بیشتر سرنشینان و کامل نمودن ویژگی‌ها و استیل مدل‌های مختلف صندلی‌ها با تودوزی پارچه‌ای از کیفیت بالا برخوردار می‌باشد.

احترام فراوان 407برای محیط زیست
همان‌طور که پژو تا‌کنون خودروهایی سازگار با محیط‌زیست ارائه کرده است، 407نیز همچنان به خط‌مشی احترام به محیط زیست ادامه می‌دهد.
از همان مراحل اولیه، بهترین سازش ممکن بین سوخت، دینامیک و خروجی برای 407ایجاد شده بود. کاهش وزن خودرو و همزمان یک راه‌حل منحصر‌بفرد پیشنهاد شد، عملکرد و حمایت. این تصمیم در مورد استفاده از آلیاژهای سبک برای قطعات حجیم متصل به هم گرفته شد. با انتخاب آلیاژ آلومینیوم، (این قطعات ریخته گری شده کم هزینه همان امکانات یا خصوصیات مکانیکی قطعات فرج شده متصل به هم را دارا می باشند) برای قطعاتی با اشکال پیچیده (مخصوصاً قطعاتی که بیشترین فعالیت رویشان انجام می‌شود)، مثل کاپوت اتومبیل و تعدادی از قطعات استیلی قوی دیگر این هدف نیز به سرانجام رسید.
به علاوه شکل آیرودینامیک خودرو، فرمان اتومات هیدرولیک و تهویه هوا با کنترل کمپرسور خارجی به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.
برای مثال ،407مجهز به موتور 2 لیتر / 16 سوپاپ/ 103 کیلو وات (حدودا 140 اسب بخار) مصرف سوخت بالغ بر 1/8 لیتر در 100 کیلومتر می‌باشد و تولید گاز مونواکسید کربن آن با بکارگیری تکنولوژی ویژه موتور به 192 گرم در کیلومتر کاهش یافته است. این ویژگی در بخش M2 بسیار قابل توجه بوده و 407را در بهترین سطح قرار داده است.
موتور 2 لیتر /16 سوپاپ / 103 کیلو وات / ایی.دابلیو 10 آ. بهینه‌سازی شده است.
این یک توسعه موتور چهار سیلندر EW10J4 فعلی می باشد، با میل سوپاپ دوبل سربالا، 16 سوپاپ و ظرفیت بالغ بر 1997 سانتیمتر مکعب (قطر داخلی 85 میلیمتر و ضخامت 88 میلیمتر).
بلوک سیلندر از جنس آلیاژ سبک فشرده می‌باشد و بوش‌های سیلندر چدنی هستند. میل‌لنگ اصلی در بلوک موتور به محفظه جداگانه‌ای از جنس آلیاژ سبک متصل می‌باشد که به استحکام مجموعه و کاهش لرزش کمک می‌کند. تنظیم زمان‌بندی سوپاپ به‌وسیله تسمه دنده‌ای که مستقیماً چرخ‌دنده‌ی هر‌یک از میل سوپاپ‌ها را هدایت می‌کند، کنترل می شود.
یونیت کنترل الکتریکی (ECU) محفظه دریچه بنزین را کنترل می‌کند و به راننده کمک می‌کند با سیستم پایداری الکتریکی(ESP) ارتباط برقرار نماید.
تغییرات اعمال شده در موتور شامل موارد ذیل میباشد:
سیستم تخلیه جدید ترکیبی است از یک پیش کاتالیزور واقع در مانیفول 1×4 و یک مبدل کاتالیزور که حین گرم شدن خودرو پس از استارت زدن کنترل بهتری بر خروجی اگزوز دارد .
میل سوپاپ مکنده مجهز به سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ (VVT) با تغییرات زاویه‌ای 0 تا 50 درجه نسبت به میل سوپاپ می‌باشد. تغییرات هر بار حدود یک درجه می‌باشد، بدین‌وسیله از پر‌شدن مخزن احتراق به حدمطلوب، بدون‌توجه به سرعت موتور، اطمینان حاصل می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود موتور هم پرقدرت باشد و هم انعطاف‌پذیر.
به‌منظور بهبود بخشیدن به گرم‌شدن موتور و کمک به کاهش میزان آلودگی خارج شده و مصرف سوخت خودرو، گرم شدن موتور توسط ترموستات و مبدل گرمای روغنی/آبی با دقت بیشتری کنترل می شود،
دینام، ولتاژ باطری را با‌توجه به فشار موتور کنترل می‌کند، بدین‌وسیله به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.سرعت آزاد شدن کاهش پیدا می‌کند.
شکل اصلاح شده زمان‌بندی دنده‌های میل سوپاپ میزان صدای کار کردن خودرو را کاهش می‌دهد.
استفاده از سیستم تزریق سوخت (Magneti-Marelli 6LP‌)‌ و سیستم جرقه مونواستاتیک (Valeo BBC 1.4).
توسعه و ارتقاء قسمت‌های مختلف‌، قدرت حداکثر را در مقایسه با 100 کیلووات در 6000 دور قبل به 103 کیلو‌وات افزایش‌داده‌است .علاوه‌بر‌این‌، گشتاور حداکثر اکنون 200 نانومتر در 4000 دور می‌باشد که در مقایسه با 190 نانومتر در 4100 دور قبلی اقزایش یافته است. گشتاور موجود در 2500 دور ،184 نانومتر است یا به عبارتی 92% میزان حداکثر که در مقایسه با EW10J4 افزایش 5% را نشان می‌دهد.
این عملکرد بهتر به 407این امکان را می‌دهد که با این موتور سازگار شود، انعطاف پذیری در سرعت پایین جهت تضمین قابلیت رانندن بهتر، و همچنین کاهش صدای موتور وکاهش حدود 3 تا 5/5 درصدی در مصرف سوخت و تکنولوژی گیربکس که به کاهش خروج مونواکسید کربن کمک می‌کند.

407جدید سطح عالی از راحتی و آسودگی را به همراه دارد
شهرت این محصول به دقت آن است، نتایج بدست آمده از تست جاده ای 407نه‌تنها برای طراحی‌، ترکیب و توسعه سیستم تعلیق آن بلکه عملکرد خوب ساختار در رابطه با استحکام این می‌باشد
407 دارای دراپ- لینک می‌باشد، سیستم تعلیق دوپایه‌جلو، پایه‌ی دوتایی و آزاد بودن پرش سوپاپ‌ها و عملکرد برگشت، ثبات هدایت خودرو را در همه شرایط تضمین می‌کند، و همچنین راحتی و عدم احساس ناراحتی از فرمان خودرو را در حین رانندگی در جاده‌های ناهموار میسر می‌سازد.
تعلیق چند بازوی عقب که خودش نیروهای طولی و متقاطع را آزاد می‌کند، مخصوصاً استفاده از آلیاژ سبک در تهیه تعلیق‌، دقت هندسی بالایی را تضمین می‌کند.
محور با فنر عایق مورب ترکیب شده و مجموعه ای کارآمد و فشرده را به‌وجود آورده است.
فرمان الکتروهیدرولیک با یک پمپ الکتریکی طراحی شده که با توجه به سرعت خودرو به سرعت زاویه چرخش فرمان و دمای سیالی فرمان کمک می‌کند. این تکنولوژی امکان هدایتی عالی را به راننده می‌دهد تا در سرعت‌های بالا حین مانورهای تمرینی عکس‌العمل خوبی داشته باشد و همچنین صرفه‌جویی در مصرف سوخت را به همراه دارد.
سیستم ترمز در مقایسه با عملکرد دینامیک 407جدید و ویژگی ESP، قطع و ارتباط مجدد اتوماتیک در سرعت 50 کیلومتر بر ساعت با کمک ترمز فوری و همچنین سوئیچ اتومات روی چراغ خطر.

عایق صدا
یکی از ضروری‌ترین عوامل راحتی داخل اتومبیل، عایق‌بندی صدا می‌باشد. در 407جدید، به‌خاطر وجود جداره خارجی با کیفیت بالا، این مورد بسیار قابل‌توجه می‌باشد. به دلیل ایرودینامیک فوق العاده‌، طراحی منحصر‌بفرد موتور به لحاظ عدم تولید صدای زیاد به هنگام استارت و عایق‌بندی صداهای دیگر، سرنشینان می‌توانند به‌راحتی صدای یکدیگر را بشنوند‌.

سیستم های کمکی جدید رانندگی
حس‌گر فاصله جلو به همراه ردیاب مانع عقب که‌به صورت استاندارد در تمام مدل‌ها وجود دارد به راننده راحتی و همچنین امنیت بیشتری را به هنگام پارک خودرو می ‌دهد. میزان نزدیکی مانع با اخطارهای صوتی نشان داده می‌شود که اکنون با اطلاعات دیداری تلفیق شده و از نمایشگر چندکاره به وسیله خطوط رنگی که نشان‌دهنده‌ی فاصله مانع هستند بهره می‌برد. این عملکرد را می‌توان به وسیله یک دکمه خاموش کرد و حتی خاموش کردن کل اطلاعات صوتی و دیداری نیز در صورت نیاز ممکن است.
کروز کنترل (تنظیم سرعت خودکار) و محدود کننده سرعت نیز در تمامی مدل‌ها به عنوان یک بخش استاندارد و با امکانات جدید مثل امکان بزرگ نمایی دست‌اندازهای جاده برای آگاه‌کردن راننده، وجود دارد.

ادوات کنترل جدید زیر فرمان
407 جدید از ادوات کنترل جدید زیر فرمان برخوردار است که دستیابی به قسمت های مختلف را آسانتر نموده‌، مخصوصاً حس‌گر باران که به‌راحتی با فشار یک اهرم فعال می‌شود و کنترل خودکار چراغ های جلو که بر روی پایه اهرم نصب شده است.

درجه بالایی از امنیت محیطی
با داشتن بیشترین امتیاز (5 ستاره) در استاندارد ایمنی Euro NCAP در آزمایش افراد بالغ دارای خودروی 407محافظت زیادی را به‌وسیله جلوبندی و میل تعادل (ضربه گیر) با قدرت دو برابر‌، فرمان جمع شونده و حفاظ اصلی قسمت داخلی برای راننده تأمین می‌نماید، که در امر جلوگیری از ضربات دارای کارایی زیادی است.6 کیسه هوای فعال پشتی که از ضربات شلاقی جلوگیری می‌کند، کمربند که تا قبل از زمان بستن هشدار می‌دهد، مخصوصاً برای حفاظت کودکان قابلیت نصب دو صندلی "ایزو فیکس" روی صندلی‌های عقب فراهم آمده است. درها و پنجره‌های عقب نیز قابلیت قفل شدن به‌صورت برقی را در تمامی مدل‌ها دارند و همچنین قابلیت خاموش‌کردن کیسه هوای سرنشین جلو برای نصب صندلی کودک روی صندلی جلو.

407جدید قابل رقابت با ناوگان عبور سریع
قابلیت رقابت 407با ناوگان عبور سریع با دو جایزه سال 2007 در آلمان آشکار شد.
در سال 2007 خودروی 407با موتور 2 لیترHDi FEP جایزه بهترین خودرو وارداتی را برای کمترین میزان خرابی تا کارکرد50000 کیلومتر، از DEKRA در آلمان دریافت نمود که کیفیت عالی و اعتبار آن را نشان می‌دهد.
همچنین 407در آلمان جایزه Firmenauto des jahres را در رده متوسط (M2) در قسمت خودروهای وارداتی دریافت کرد.


مشخصات فنی نوع اتوماتیک ....

موتور نوع موتور EW10A
حجم موتور 1997 سی سی
تعداد سیلندر   4 
قدرت موتور 140 اسب بخار در دور موتور 6000 دور بر دقیقه
حداكثر گشتاور 200 نیوتن بر متر در 400 دور بر دقیقه
سیستم انژكتوری غیر مستقیم چند نقطه ای
نوع سوخت بنزین
تعداد سوپاپ   16
استاندارد حد آلایندگی Euro IV
سنسور اكسیژن دارد
سیستم سوخت سیستم تزریق سوخت الكترونیكی
 كارایی حداكثر سرعت 207 km/h
شتاب صفرتا 100كیلومتر 10.5 ثانیه
مصرف سوخت (در 100 كیلومتر ) میانگین مصرف خارج شهر 6.3  لیتر
میانگین مصرف داخل شهر 12.5 لیتر
میانگین مصرف تركیبی 8.6 لیتر
حدآلایندگی گاز مونوكسید كربن 0.726 گرم در هر كیلومتر
سیستم انتقال قدرت گیربكس (جعبه دنده ) 4 سرعتة خودكار مدل AL4
دیفرانسیل جلو
ظرفیت ها باك بنزین 66 لیتر
حجم فضای صندوق عقب 407 لیتر
روغن موتور (با فیلتر ) نوع روغن تركیبی 5W40-ACEAA3/B4
 فرمان نوع فرمان هیدرولیكی-الكتریكی
ترمزها نوع ترمز دیسكی
سیستم ترمز ترمز ABS مجهز به EBFD، EBA ، ESP
نوع ترمز جلو دیسكی خنك شونده با هوا
نوع ترمز عقب دیسكی
نوع ترمز ضد قفل ABS بوش
وزن وزن تقریبی خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر وبدون تجهیزات اضافی 1446 كیلوگرم 
حداكثروزن مجاز با سرنشین  3520


مشخصات فنی نوع معمولی ....

موتور نوع موتور EW10A
حجم موتور 1997 سی سی
تعداد سیلندر   4 
قدرت موتور 140 اسب بخار در دور موتور 6000 دور بر دقیقه
حداكثر گشتاور 200 نیوتن بر متر در 400 دور بر دقیقه
سیستم انژكتوری غیر مستقیم چند نقطه ای
نوع سوخت بنزین
تعداد سوپاپ   16
استاندارد حد آلایندگی Euro IV
سنسور اكسیژن دارد
سیستم سوخت سیستم تزریق سوخت الكترونیكی
 كارایی حداكثر سرعت 213 km/h
شتاب صفرتا 100كیلومتر 9.1 ثانیه
مصرف سوخت (در 100 كیلومتر ) میانگین مصرف خارج شهر   6.4 لینر
میانگین مصرف داخل شهر 11 لیتر
میانگین مصرف تركیبی 8.1 لیتر
حدآلایندگی گاز مونوكسید كربن 0.793 گرم در هر كیلومتر
سیستم انتقال قدرت گیربكس (جعبه دنده ) 5 سرعتة دستی مدل BE4
دیفرانسیل جلو
ظرفیت ها باك بنزین 66 لیتر
حجم فضای صندوق عقب 407 لیتر
روغن موتور (با فیلتر ) نوع روغن تركیبی 5W40-ACEAA3/B4
 فرمان نوع فرمان هیدرولیكی-الكتریكی
ترمزها نوع ترمز دیسكی
سیستم ترمز ترمز ABS مجهز به EBFD، EBA ، ESP
نوع ترمز جلو دیسكی خنك شونده با هوا
نوع ترمز عقب دیسكی
نوع ترمز ضد قفل ABS بوش
وزن وزن تقریبی خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر وبدون تجهیزات اضافی 1415 كیلوگرم
حداكثروزن مجاز با سرنشین  3495


ایمنی و تجهیزات ....

 ایمنی وضعیت قفل مركزی دارد
وضعیت كمربند ایمنی سه نقطه ای
كیسه هوای ایمنی جلوAir bag 6 كیسه هوا برای سرنشینان جلو و عقب
سیستم اعلام خطر دنده عقب دارد
سیستم سوخت خودكار قطع سوخت در مواقع اضطراری دارد
سیستم كنترل انتشاربخار بنزین دارد
سنسور نور و باران دارد
تور نگهدارنده اشیاء (داخل صندوق عقب ) دارد
چراغ مه شكن جلو و عقب دارد
سیستم ضد قفل ترمز (ABS) به همراه EBDو EBA دارد
استا ندارد ایمنیEuro NCAP دارد
سیستم پایداری الکترونیکی ESP برای حفظ تعادل خودرو در پیچ ها دارد
سیستم کنترل اصطحکاک ASR برای جلوگیری از هرز گردی چرخ ها دارد
پشت سری با قابلیت عکس العمل در زمان تصادف برای صندلی های جلو دارد
ایموبیلایزر ( سیستم ضد سرقت) دارد
قفل ایمنی کودک برقی ( درب های عقب) دارد
قفل شیشه بالابرهای عقب دارد
تنظیم سفتی فرمان متناسب با سرعت دارد


منبع : ایران خودرو


آخرین ویرایش: سه شنبه 12 مرداد 1389 09:26 ب.ظ

 
پنجشنبه 14 تیر 1397 10:12 ق.ظ
Ԍreetings! І know thiѕ iѕ kinda off topic however
,I'd figured I'd aѕk. Would yyou Ƅе intеrested іn exchanging
links or maybe guest authoring а blog artgicle or vice-versa?
Ꮇy site covers ɑ lot of the sаme topics аѕ yours and I
tһink we ⅽould greatⅼу bemefit from eɑch otһer.
If yoս're intеrested feel freee tо shoot me
ann e-mail. I lⲟok forward to hearing freom уoս!
Greɑt blog bby tһe wаy!
شنبه 26 خرداد 1397 09:42 ق.ظ
You made some ɡood ⲣoints tһere. I checked on the net fߋr mօre
info aƅoᥙt tthe issue ɑnd found moѕt individuals willl go ɑlong with your views on tһis site.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 05:11 ب.ظ
Have you ever thought about creating an ebgook orr guest authoring on other blogs?
I have a blog based upon on the same information you discuss and would really like to have you
sharee some stories/information. I know my audience would enjoy your work.
If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.
شنبه 1 اردیبهشت 1397 10:23 ق.ظ
I amm in fact grateful too the holder of this site whoo has shareed this enormous post
aat att thiss time.
جمعه 3 فروردین 1397 11:48 ب.ظ

This is nicely said! .
cialis dosage cialis 20mg dose size of cialis buy brand cialis cheap cialis 20 mg effectiveness cialis lowest price side effects for cialis cialis 100mg suppliers achat cialis en europe cialis billig
دوشنبه 28 اسفند 1396 05:25 ق.ظ

Appreciate it! Quite a lot of data!

cialis 5 mg schweiz enter site 20 mg cialis cost link for you cialis price costo in farmacia cialis acquistare cialis internet cialis pas cher paris cialis 05 cialis for daily use cialis purchasing cialis 5 mg buy
چهارشنبه 9 اسفند 1396 12:05 ق.ظ
این وبسایت توسط پسرخاله ام به من توصیه شد. من الان مطمئن نیستم که آیا
یا نه این ارسال توسط او نوشته شده است به عنوان هیچ کس دیگری تشخیص چنین نیست
دقیق تقریبا مشکل من تو شگفت انگیزی!
متشکرم!
جمعه 20 بهمن 1396 05:12 ق.ظ
ممنون خیلی خوب بود
جمعه 6 مرداد 1396 06:26 ب.ظ
Hey, I think your blog might be having browser
compatibility issues. When I look at your blog in Firefox, it looks fine but when opening in Internet
Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you
a quick heads up! Other then that, superb blog!
جمعه 1 اردیبهشت 1396 06:15 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts on مشخصات.
Regards
جمعه 5 اسفند 1390 07:07 ب.ظ
نه تو میمانی ونه اندوه ونه هیچیك از مردم این آبادی به حباب نگران لب یك رود قسم لحظه ها عریانند به تنلحظه خود جامه اندوه مپوشان هرگز . سهراب
رها
ممنون ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر